Biz Kimiz?

 

Who we are

“Amacımız müşterilerimizin taleplerini karşılamak değil, kendinizi özel hissetmeniz de değil.

Tek hedefimiz var o da beklentilerinizin üzerine çıkıp, eldivenlerimize hayran kalmanız!”

Ceyhun Pak ~  

Altezzoso Deri Eldiven

Altezzoso genlerinde 1960’ların ruhunu taşıyan, yaratıcılığın sınırlarını zorlayan ve uzmanlık alanı deri olan lüks aksesuar markasıdır. Çarpıcı tasarım anlayışı, yüksek kalite standartları ve emek odaklı çalışması markayı ayrıcalıklı bir konuma getirmektedir.

İlhamını aldığı retro ruhunu kurulduğu ilk günden beri korumaya özen gösteren Altezzoso, kolleksiyonlarında modern bir dokunuşla maskülen ve feminen çizgileri cesurca taşıyan tasarımlara yer vermektedir. Yılların vermiş olduğu deneyim ve yeniliğe olan tutku, Türk ve İtalyan eldivenciliğinin rafine bir yansıması olan en üst kalitede eldivenlerin yaratılmasını sağlamaktadır. Renklerin göz kamaştırıcı güzelliğini sonuna kadar kullanıp sofistike, stil sahibi ve dikkat çekici aksesuarlar sunan Altezzoso, müşterilerine benzersiz bir deneyim sağlamaktadır.

Tutkusunu Akdeniz’den, ismini ise İtalyanca ‘mağrur’ kelimesinden alan Altezzoso; 2013 yılında marka yöneticisi Ceyhun Pak tarafından maddi kaygılardan çok estetik idealler ve yok olmaya yüz tutmuş nesilden nesile aktarılan eldivencilik geleneğini devam ettirmek amacıyla kuruldu. Marka, kız kardeşi olan moda tasarımcısı Aybüke Pak Öğünmez ve eldiven zanaatkarı Tamer Arslantürk’ün katılımıyla ürünlerini adeta bir sanat eserine dönüştürdü. Ailenin mensup olduğu Yıldız Han Boyu’nun damgası olan Tavşancıl olarak adlandırılan bir kartal türü ile mükemmelliği ve el işçiliğini simgeleyen ikonik Altezzoso amblemi, deri eldiven tasarımlarından aksesuarlara kadar her tasarımında zirvede yer alırken, estetik gelişiminin ışığında mükemmeliyeti amaçlamaktadır.

Üstün ürün kalitesi, eşsiz tasarım anlayışı ve detaylara önem veren birinci sınıf el işçiliği Altezzoso efsanesinin doğmasına neden olmuştur. Köklerine sıkı sıkıya bağlı aile şirketi her ne kadar 2013 yılında deri ürünleri markası olarak serüvenine başlasa da temeli Şişli’de bulanan Dimitri Usta’ya ait küçük bir eldiven atölyesine dayanmaktadır. 60’lı yılların İstanbul’unun en ünlü deri eldiven sanatçısı Paris Akedemisi’nde eldivencilik eğitimi almış Dimitri Usta tarafından yetiştirilen kalfaları, Altezzoso’nun geleneksel eldiven sanatının başlangıcını oluşturmuştur. Dünya çapında yüz kadar kalan old school eldiven ustalarından üçünü takımında bulunduran Altezzoso, yine yüksek kalite ve standartlarından taviz vermeden yüzyıllık geleneksel yöntemlerle ünlü moda markaları ve moda evlerinin eldiven koleksiyonlarını üretmektedir.

Ürünlerinin her köşesinde hissedilen emeğin, sıradışı yaratıcılıkla buluştuğu Altezzoso; Türkiye’nin en iddialı deri eldiven markası ve üreticisi olarak anılmayı sonuna kadar hak etmektedir.

tr_TRTurkish
X
Mesajlaşmayı Aç
1
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba
Nasıl yardımcı olabiliriz?